پشتیبانی مدرسه آنلاین دورآموز
Loading...

جستجو در دورآموز

خانه / وبگاه / چرا فراگیری سی شارپ می تواند بسیار مفید باشد
662 برگشت

چرا فراگیری سی شارپ می تواند بسیار مفید باشد

رامین اسلامی
رامین اسلامی

مدیر وب سایت دورآموز ،مدیر پروژه تیم برنامه نویسی جی وب ، برنامه نویس و مدرس زبان های برنامه نویسی و گرافیک

شنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۳:۲۱
چرا فراگیری  سی شارپ می تواند بسیار مفید باشد

مزایای یادگیری برنامه نویسی

به طور کلی ، یادگیری برنامه نویسی برای رایانه می تواند تا حد زیادی به بهبود توانایی حل مسئله کمک کند.اما دلایل دیگری نیز وجود دارد که خود را در معرض برنامه نویسی قرار دهید. بعضی از افراد آنقدر لذت می برند که به عنوان سرگرمی به آن علاقه دارند ، دقیقاً مانند هنر یا نوشتن. در این برهه از زمان مطمئناً تقاضای زیادی برای توسعه دهندگان نرم افزار وجود دارد ، بنابراین می تواند برای کسانی که علاقه زیادی به آن دارند به یک حرفه پردرآمد تبدیل شود.

اما چرا وقتی  زبان برنامه نویسی زیادی برای انتخاب وجود دارد ، سی شارپ را یاد بگیریم


ابزارها

 شاید دلیل اصلی یادگیری زبان سی شارپ تعداد زیاد ابزار و چارچوب برای پشتیبانی از زبان باشد که همه آنها توسط مایکروسافت پشتیبانی می شوند. تقریباً هر توسعه دهنده ای به راحتی اعتراف می کند که ویژوال استودیو یکی از بهترین محیط های توسعه و غنی و قدرتمند در بازار است. چارچوب .NET صدها کتابخانه برای ایجاد وب سایت ، پیاده سازی امنیت ، کار با سیستم فایل و غیره فراهم می کند.

نگرانی مهم در مورد آن منبع باز نبودن .Net بود  ، که قطعاً یک نگرانی قانونی بود. با این حال در نوامبر سال 2014 ، مایکروسافت اعلام کرد که منبع چارچوب .NET را باز می کند و مجوزهای رایگان ویژوال استودیو را ارائه می دهد ، و ضد استدلال منبع باز را برای استفاده از مجموعه ابزار خود حذف می کند.

چنانچه درخواست برگزاری دوره و کسب مهارت در زبان سی شارپ را دارید آن را درخواست دهید.

 

پشتیبانی

به طور خاص C# توسط مایکروسافت به شدت پشتیبانی می شود ، با ویژگی های جدید و پیشرفت های نحوی بسیار سریعتر از سایر زبانها مانند Java جا به جا می شود. اگر از ویژگی های زبانی مانند LINQ و ... طرفداری می کنید ، ممکن است C# را ترجیح دهید

 

محبوبیت

C# نیز یکی از محبوب ترین زبان ها و بسیار شبیه به جاوا است. این یک نکته مهم برای توسعه دهندگان است زیرا محبوبیت یک زبان نسبتاً متناسب با میزان در دسترس بودن مواد پشتیبانی آنلاین برای آن زبان است. غالباً ، ما برای کمک به حل مسئله مرتباً از Google یا Stack Overflow استفاده می کنیم و اغلب پاسخ های موجود در C# یا Java وجود دارد. این به عنوان توسعه دهنده یکی از این زبانها ، به ویژه یک مبتدی ، می تواند در زمان زیادی صرفه جویی در درک راه حل های داده شده یا یافتن راه حل برای دوره مشکل شود. هنگام شروع یادگیری یک زبان جدید ، باید به دقت بررسی کنید که آیا می خواهید یک زبان محبوب را یاد بگیرید ، یا چیز مبهم تری را که ممکن است مستندات قابل توجهی کمتر داشته باشد ، داشته باشید.

 

انعطاف پذیری

انعطاف پذیری سی شارپ نیز در مقایسه با برخی از زبان ها سود چشمگیری دارد. انواع برنامه های قابل توسعه با C# ، .NET و Visual Studio تقریباً بی حد و حصر می باشد: برنامه های بومی ویندوز ، REST APIS ، برنامه های تلفن همراه ، وب سایت ها ، بازی ها و حتی برنامه های بومی اندروید یا iOS با برخی از چارچوب های اضافی مانند Xamarin یا Mono.

اگرچه انجام همه این کارها(برنامه های تلفن همراه ، وب سایت ها ، بازی ها . اندروید یا iOS) با زبانهای دیگر نیز امکان پذیر است ، اما در سی شارپ شما با یک زبان در همان VisualStudio با قوانین برنامه نویسی یکسان این کار را انجام حواهید داد

بر اساس نظرسنجی توسعه دهندگان #Stack Overflow 2015 ، C سومین زبان شی گرای محبوب است و همچنین در 10 زبان محبوب محبوب قرار دارد. 

درخواست دوره

چنانچه قصد برگزاری دوره ، مشاوره و یا سفارش پروژه را دارید ، درخواست خود را ارسال نمایید

ارسال درخواست دوره
جهت برقراری ارتباط با نویسنده پست و یا ارسال نظر اطلاعات زیر را وارد نمایید
تصویر کپچا دورآموز
سوالات متداول دورآموز